TOPZestawienia

Najlepsze słuchawki true wireless 2020 – zestawienie

Telefony i akcesoria - sprawdź na Ceneo.pl

Koniec roku to czas podsumowań. Na kanale możecie zobaczyć technologiczne podsumowanie roku. Ja tymczasem postanowiłem zebrać wszystkie modele słuchawek prawdziwie bezprzewodowych jakie testowałem w tym roku i wybrać pięć najlepszych. W zestawieniu pod uwagę biorę tylko te modele, które sam miałem okazję przetestować, a ich recenzje możecie przeczytać na blogu. Nie ma tutaj konkretnych widełek cenowych, tak więc poniżej znajdziecie zarówno te tanie, jak i najdroższe modele. Oto słuchawki true wireless, którymi warto się zainteresować. Pełne recenzje opisywanych modeli znajdziecie klikając link w tytule danego akapitu.

PaMu Slide Mini

To mój faworyt w cenie wynoszącej mniej niż 200 złotych – mało który model z tego segmentu oferuje wsparcie dla ładowania bezprzewodowego, choć to nie koniec zalet. Do największych z nich zaliczam: długi czas pracy na baterii sięgający nawet 30 godzin, kompaktowe wymiary, wygoda noszenia i możliwość używania obu słuchawek w trybie mono. W tej cenie trudno o lepszy wybór.

Jabra Elite (Active) 75t

Duńska firma Jabra oficjalnie zaprezentowała je w lutym 2020 jako ulepszoną wersję modelu Elite 75t. Modele te są bliźniacze, natomiast kluczową różnicą jest tutaj podniesiona odporność na wodę. To jedne z niewielu słuchawek true wireless posiadające certyfikat IP57, pozwalający na całkowite zanurzenie ich w wodzie – prysznic czy ulewny deszcz nie są im straszne. Ponadto zapewniają do 28 godzin pracy na baterii, wysokiej jakości dźwięk i aktywną redukcję hałasów, którą producent dodał w aktualizacji. Obecnie można je kupić za około 550 złotych. W tej cenie są po prostu świetnym wyborem.

Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2

Jeżeli zależy Ci na bezkonkurencyjnej jakości dźwięku to dobrze trafiłeś. MOMENTUM TW 2 to wciąż najlepiej brzmiące słuchawki true wireless na rynku. Ponadto, do zalet zaliczam ciekawy design, etui pokryte materiałem, które sprawia poczucie produktu premium i dobry czas pracy na baterii. Aktywna redukcja szumów mogłaby działać zdecydowanie lepiej (jest po prostu słaba), a oprócz tego do szczęścia brakuje też ładowania indukcyjnego. Więcej standardowo możecie przeczytać w pełnej recenzji klikając tytuł tego segmentu.
Aktualna cena to około 1029 złotych.

Huawei FreeBuds Pro

Wypuszczając te słuchawki, chiński gigant pokazał, że potrafi robić słuchawki. Mimo, że od czasu testów minęło już trochę czasu, do tej pory chętnie wracam do FreeBuds Pro w codziennym użytkowaniu pomiędzy aktualnie testowanymi słuchawkami. Model ten ma rewelacyjną – jedną z najlepszych – aktywną redukcję szumów, świetny czas pracy na baterii sięgający nawet 30 godzin i ładowanie indukcyjne, bardzo wysoką jakość dźwięku oraz możliwość połączenia dwóch urządzeń jednocześnie. Szkoda, że aplikacja do obsługi jest dość uboga, a sterowanie dotykowe niezbyt intuicyjne. Huawei FreeBuds Pro nie należą do najtańszych (około 700 złotych), ale zdecydowanie do najlepszych.

Jabra Elite 85t

Z całą stanowczością mogę stwierdzić, że to obecnie najbardziej kompletne słuchawki true wireless na rynku. Oferują wszystko to, czego potrzeba wymagającemu użytkownikowi – świetną aktywną redukcję szumów z płynną regulacją jej natężenia, topową jakość dźwięku, bardzo dobry czas pracy na baterii wynoszący do 31 godzin i ładowanie indukcyjne, świetną aplikację sterującą i możliwość dowolnej konfiguracji przycisków funkcyjnych. Nie zabrakło też łączenia dwóch urządzeń jednocześnie i płynnego przełączania pomiędzy nimi. Cena nie należy do najniższych, wynosi bowiem około 900 złotych, natomiast jest ona akceptowalna przy tym, co te słuchawki oferują.

Oczywiście to nie są wszystkie słuchawki, które zasługiwałyby na miejsce w tym rankingu, a jedynie te które sam testowałem i ręczę za nie. Moim niekwestionowanym liderem 2020 roku są Jabra Elite 85t – to flagowy model, który nie ma właściwie żadnych kompromisów. Jego jedyną wadą może dla wielu okazać się jedynie cena. Ciekaw jestem co przyniesie 2021 w słuchawkowym świecie. A jakie słuchawki – te bezprzewodowe i nie tylko – waszym zdaniem zasługują na miano najlepszych w tym kończącym się roku?

Jakub Kordasiński Administrator
Geek, miłośnik wszelkich nowinek technologicznych i fan dobrego audio.
follow me
×
Jakub Kordasiński Administrator
Geek, miłośnik wszelkich nowinek technologicznych i fan dobrego audio.
Latest Posts

Comment here