NewsyTOP

Jabra Elite 5 – premiera kolejnych obiecujących słuchawek duńczyków

Telefony i akcesoria - sprawdź na Ceneo.pl

Kilka dni temu, podczas targów IFA 2022 w Berlinie szeroko znana i lubiana duńska firma Jabra zaprezentowała swoje kolejne nowe słuchawki true wireless – Elite 5. Przez moje ręce przeszło już kilka modeli słuchawek tej marki. Przyjrzyjmy się szybko specyfikacji i temu, co mają oferować te najnowsze.

Jabra w swoich słuchawkach w dużej mierze nacisk kładzie na jakość rozmów (Elite 7 Pro oferowały wspomaganie mikrofonów przewodnictwem kostnym). Nie inaczej jest w tym modelu. Elite 5 wyposażono w 6 mikrofonów – zewnętrznych i wewnętrznych, które mają dobrze wychwytywać głos nawet przy wietrznej pogodzie.

Nie zabrakło też hybrydowej aktywnej redukcji hałasów, opartej o chipset Qualcomm QCC3050. Hybrydowe ANC ma wykorzystywać mikrofony sprzężenia zwrotnego po wewnętrznej stronie ucha oraz mikrofony sprzężenia zwrotnego na zewnątrz ucha, przez co w teorii jego skuteczność mniej zależy od położenia słuchawek w uchu, a redukcja hałasu jest bardziej niezawodna w szerszym zakresie.

W kwestii brzmienia i łączności. Zastosowano tu przetworniki o średnicy 6 milimetrów, a przesył dźwięku odbywa się przez Bluetooth 5.2 z kodekami SBC, AAC i aptX. Nie zabrakło Bluetooth Multipoint, Google Fast Pair i Microsoft Swift Pair. Mają też wbudowaną asystentkę Amazon Alexa.

Bateria ma pozwalać na nawet 7 godzin pracy samodzielnie i do 28 godzin z etui ładującym – gdy korzystamy z ANC. Gdy je wyłączymy, jest to kolejno 9 i 36 godzin, a zatem naprawdę bardzo dobre wyniki. Na pokładzie znalazło się ładowanie indukcyjne w standardzie Qi. Słuchawki posiadają ochronę na kurz i wodę w standardzie IP55. Konstrukcyjnie producent pozostał przy fizycznych przyciskach na frontach, zamiast paneli dotykowych.

Jabra Elite 5 są dostępne w sprzedaży w wybranych sieciach handlowych w rekomendowanej cenie producenta 699 PLN. Ja już czekam na swój egzemplarz Elite 5 i ich test z pewnością pojawi się na blogu w najbliższych tygodniach.

Źródło: materiały prasowe Jabra

Jakub Kordasiński Administrator
Geek, miłośnik wszelkich nowinek technologicznych i fan dobrego audio.
follow me
×
Jakub Kordasiński Administrator
Geek, miłośnik wszelkich nowinek technologicznych i fan dobrego audio.
Latest Posts

Comment here