Newsy

Poznaliśmy pełną specyfikacje OnePlus 8 i 8 Pro [AKTUALIZACJA]

Telefony i akcesoria - sprawdź na Ceneo.pl

W branży technologicznej nic nie utrzyma się w tajemnicy na długo. Mimo, że wciąż nie znamy oficjalnej daty prezentacji nowych smartfonów marki OnePlus (nieoficjalnie mówi się, że nastąpi w kwietniu) poznaliśmy już pełną specyfikację OnePlusa 8, oraz bardziej wypasionego modelu Pro.

OnePlus 8 – tańszy, nie znaczy gorszy

OnePlus 8 ma zostać wyposażony wyświetlacz Fluid AMOLED o przekątnej 6,55 cala, rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniu na poziomie 90 Hz. Sercem urządzenia będzie Snapdragon 865 z modemem 5G, wspomagany przez 8 lub 12 GB pamięci RAM LPDDR4x. Użytkownik ma mieć do dyspozycji szybką pamięć UFS 3.0 w wielkości 128 lub 256 GB. Za zasilanie ma odpowiadać bateria 4300 mAh, z szybkim ładowaniem WarpCharge 30W.  Główny aparat ma składać się z trzech obiektywów o rozdzielczościach 48, 16 oraz 2 Mpix.

OnePlus 8 Pro – “Pro” nie tylko w nazwie

Zmiany względem tańszego modelu są zauważalne, przez wielu z pewnością będzie rozważać dopłatę. Tak jak w OnePlus 8, Pro zostanie wyposażony w procesor Snapdragon 865. To co wyróżnia model Pro, to ekran o większej przekątnej 6,78 cala, wyższej rozdzielczości QHD+, oraz częstotliwości odświeżania 120 Hz. Najprawdopodobniej częstotliwość ta będzie możliwa do użytkowania także w najwyższej rozdzielczości (nie jak w przypadku np. rodziny Galaxy S20). Smartfon otrzyma RAM LPDDR5, oraz pamięć UFS 3.0.

Za zasilanie odpowiedzialna będzie bateria o nieco wyższej pojemności 4510 mAh, ponownie z ładowaniem WarpCharge 30 W, oraz – co jest nowością u producenta – ładowaniem indukcyjnym, także 30 W. Zostanie zastosowane także ładowanie zwrotne, zaledwie 3 W. Na główny aparat składać się będą cztery moduły: 48 Mpix, 48 Mpix, 8 Mpix i 5 Mpix. Obudowa modelu Pro – co także jest nowością – ma mieć ustandaryzowaną wodo i pyłoszczelność z certyfikatem IP68.

Wyciek tak dużej ilości informacji może oznaczać, że premiera już naprawdę blisko. Być może, w najbliższych dniach poznamy datę premiery.

źrodła: tabletowo.pl, @ishanagarwal24

AKTUALIZACJA

Chwilę temu poznaliśmy oficjalną datę premiery serii OnePlus 8. Została ona wyznaczona na 14 kwietnia.  

Jakub Kordasiński Administrator
Geek, miłośnik wszelkich nowinek technologicznych i fan dobrego audio.
follow me
×
Jakub Kordasiński Administrator
Geek, miłośnik wszelkich nowinek technologicznych i fan dobrego audio.
Latest Posts

Comment here