NewsyTOP

OnePlus 8 może trafić do sprzedaży w kwietniu

Telefony i akcesoria - sprawdź na Ceneo.pl

Do tej pory, smarfony marki OnePlus wydawane były w okolicach maja i czerwca w przypadku nowych modeli, oraz na przełomie października i listopada w przypadku modeli z dopiskiem “T”. Według najnowszych plotek, rodzina OnePlus 8 może zostać zaprezentowana już w kwietniu. Ponadto, ma powstać trzeci, tańszy model.

OnePlus 8, Pro oraz…Lite

Firma przez długi czas opierała się tworzeniu tańszych i uboższych wersji swoich smartfonów. Najwyraźniej OnePlus postanowił zmienić swoje podejście, bowiem przecieki wskazują, że w tym roku obok OnePlusa 8 i 8 Pro pojawi się także wariant z dopiskiem Lite. OnePlus 8 Lite miałby zostać wyposażony w procesor MediaTek Dimensite 1000, oraz ekran o rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniem na poziomie 90 Hz.

Prawdziwy flagowiec

Niemal pewne jest, że OnePlus 8 i 8 Pro otrzyma procesor Snapdragon 865 z obsługą 5G, pamięć UFS 3.0 lub 3.1, oraz duża ilość RAM LPDDR5. Nie zabraknie także zakrzywionego wyświetlacza z odświeżaniem 120 Hz i rozdzielczością QHD+ w modelu 8 Pro (8 otrzyma najpewniej “tylko” Full HD+). Wszystkie ekrany będą miały dziurę ulokowaną z lewej strony – to krok w tył względem poprzednich modeli Pro, których ekrany były pozbawione jakichkolwiek otworów na rzecz wysuwanej kamery. Dzięki takiemu posunięciu firma może chcieć ustandaryzować wodoodporność. Seria OnePlus 8 ma być też pierwszą, w której producent doda obsługę ładowania bezprzewodowego.

Niebawem przekonamy się kiedy dokładnie ujrzymy najnowsze telefony marki OnePlus.

źródło: @OnLeaks, rootblog

Jakub Kordasiński Administrator
Geek, miłośnik wszelkich nowinek technologicznych i fan dobrego audio.
follow me
×
Jakub Kordasiński Administrator
Geek, miłośnik wszelkich nowinek technologicznych i fan dobrego audio.
Latest Posts

Comment here