RecenzjeTOP

Viomi V3 Max – kompletny robot do odkurzania i mopowania

Telefony i akcesoria - sprawdź na Ceneo.pl

Automatyczne roboty to jedna z moich ulubionych kategorii poza smartfonami. Te urządzenia są bardzo przydatne w codziennym życiu, zawierają absolutnie fantastyczne technologie i starczają na długie lata. Co oferuje Viomi V3 Max czego nie ma konkurencja? Czym wyróżnia się z dziesiątek modeli odkurzaczy, które są dostępne na naszym rynku? O tym dowiecie się z tej recenzji.

Sprzęty tego typu dzielimy na kilka podkategorii. Samodzielne odkurzacze, odkurzacze, które samoczynnie się opróżniają oraz te mopujące. Roboty, które odkurzają i mopują bez konieczności interwencji w ich strukturę to rarytas. I dzisiaj mamy odczynienia z takim modelem. Jeśli preferujecie formę wideo recenzji, przygotowałem kilkunasto minutowy materiał który odpowiada na wszystkie wątpliwości. W tej recenzji skupimy się na najważniejszych zaletach Viomi V3 Max.

Opakowanie i Viomi V3 Max

Zacznijmy od tego co znajdziemy w opakowaniu. Sam sprzęt jak zawsze jest solidnie zapakowany i ofoliowany. Nic w transporcie się nie uszkodzi. na wyposażeniu mamy 2 szczotki wymiatające (jedna w robocie, druga zapasowa), 2 maty mopujące (zamontowana i zapasowa) wielokrotnego użytku oraz 10 jednorazowych. Te materiałowe można spokojnie prać, wystarczą na wiele miesięcy. Przypominam, że każde z tych akcesoriów można dodatkowo kupić jeśli zużyją się one przy wieloletniej eksploatacji.

Sam robot wygląda klasycznie jak większość konstrukcji tego typu. Ma 2 wyróżniki o których warto wspomnieć. Oprócz głównej szczotki, bocznej, kół z dużym skokiem i bieżnikiem oraz szeregu czujników mamy urządzenie które jak wspomniałem wcześniej jest robotem 2w1. Oznacza to mniej więcej tyle, że pojemnik umieszczony wewnątrz robota (oczywiście można go wyjąć) jest zarówno na nieczystości, które zbierze robot w trakcie odkurzania (400 ml) oraz na wodę do mycia podłóg (200 ml). Taka konstrukcja pozwala na korzystanie z funkcji odkurzania i mopowania jednocześnie, bez konieczności zmiany pojemnika w trakcie pracy.

Viomi V3 Max

Najlepszym przykładem na wykorzystanie tej funkcji jest praca z harmonogramem. Rano robot odkurza mieszkanie, a w południe mopuje (lub odkurza i mopuje) dzięki czemu mieszkanie codziennie jest posprzątane, a podłogi umyte. Drugą wyjątkową cechą jest kolor czarny. Oczywiście robot występuje również w bieli, ale testowanie urządzenia w ciemnej wersji budziło moje obawy co do utrzymania czystości samego sprzętu. Okazuje się, że po 2 tygodniach urządzenia specjalnie nie zabrudziło się i spodziewałem się, że będzie wyglądało dużo gorzej. Prawda jest też taka, że raz w tygodniu i tak musimy podejść do naszego robota wykonać niezbędne czynności by w tygodniu o Viomi V3 Max zapomnieć.

Aplikacja

Przechodzimy teraz do aplikacji i tego jak urządzenie radzi sobie w terenie. Zwracam uwagę, że pierwszy przejazd jest bardzo ważny. Należy przygotować mieszkanie/dom do pracy robota. Uprzątnąć zbędne przeszkody i pozwolić robotowi dojechać wszędzie. Nawet tam gdzie nie chcemy żeby wjeżdżał codziennie. W aplikacji możemy ustalić wirtualne ściany, strefy bez wjazdu i specjalne strefy. Po zeskanowaniu pomieszczeń, aplikacja domyślnie dzieli mieszkanie na pokoje. Tu również możemy wprowadzić nasze zmiany jeśli chcemy żeby pewne długie pomieszczenia (jak korytarze) były jako jedna strefa (można je połączyć lub podzielić w zależności od potrzeb).

W aplikacji możemy sterować siłą odkurzania, siłą mopowania oraz wszystkimi innymi parametrami robota. Komendy głosowe są wypowiadane w języku polskim, a wszystkie funkcje są dokładnie opisane więc z pewnością odnajdziemy się w interfejsie bez najmniejszego problemu. Robot nie pozwoli na zmywanie podłóg bez podłączonej maty mopującej lub gdy woda w pojemniku się skończy.

Wydajność i bateria

Zostaje nam jeszcze bateria. Ogniwo ma 5200 mAh godzin i zapewne nic Wam to nie mówi tak jak maksymalna moc ssąca na poziomie 2700 Pa. Zacznijmy od końca. Są 3 poziomi mocy ssącej. Standardowa w większości przypadków wystarczy. Najwyższej używałbym kiedy mieszkanie jest mocno zabrudzone ale długo nie było odkurzane. Poziom zwilżania maty mopującej również posiada 3 moce i ta pośrednia zdecydowanie najlepiej się spisuje. Idealny balans między dużą ilością wody, a mocno mokrymi podłogami. W zależności od powierzchni musimy sami dobrać sobie ta poziomy, żeby jak najlepiej spisywały się u nas w mieszkaniu.

Bateria natomiast starcza na przejechanie na standardowej mocy ssącej 2 razy 70 m mieszkania. Przy maksymalnej mocy, Viomi V3 Max przejeżdża mieszkanie raz i zostaje 30% energii. Mopowanie nie jest tak energochłonne więc możemy to spokojnie zrobić praktycznie zaraz po odkurzaniu lub w trakcie.

Podsumowanie i działanie

Podsumowując, Viomi V3 Max to idealne połączenie robota odkurzającego i mopującego. Raz w tygodniu uzupełniamy wodę (przy mopowaniu co 2 dzień), a pojemnik na kurz przy codziennym odkurzaniu (oczywiście zależy to od metrażu oraz stopnia zabrudzenia) również co 5-6 dni. Robot świetnie jeździ przy krawędziach, rozpoznaje przeszkody i mapuje pomieszczenia. W moim przypadku (co możecie zobaczyć na filmie) radzi sobie z grubymi dywanami, progami, ale również przyjeżdża pod łóżkami czy wyższymi fotelami. Cena Viomi V3 Max jest adekwatna co do możliwości. Jako użytkownik Roborocka S50, który kosztował tyle samo w dniu premiery, zaznaczam że nie posiadał hybrydowego pojemnika na kurz i wodę. Było trzeba go zmieniać przy zmianie trybu pracy urządzenia. Viomi V3 Max jest mocniejszy (2700 Pa vs 2000 Pa w Roborock S50) i dużo cichszy. Napęd jest praktycznie bezgłośny. To jest robot, na którego wymienię swój model jak się zepsuje. Można natomiast zauważyć, że jest to sprzęt na latach jeszcze bardziej uzasadnia wybór tego typu sprzętu.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/robert/domains/robertnawrowski.com/public_html/wp-content/plugins/ultimate-author-box/inc/frontend/uap-shortcode.php on line 119
style=”display:none;”>
Robert Nawrowski AdministratorKeymaster
Hej, jestem Robert. Od kilkunastu lat interesuję się technologią, która intensywnie testuję i nagrywam na YouTube. Jeśli masz jakieś pytania albo chcesz żebym coś przetestował to daj znać 🙂
×
Robert Nawrowski AdministratorKeymaster
Hej, jestem Robert. Od kilkunastu lat interesuję się technologią, która intensywnie testuję i nagrywam na YouTube. Jeśli masz jakieś pytania albo chcesz żebym coś przetestował to daj znać 🙂

Comment here