Newsy

Płatności do 100 zł bez PIN

Telefony i akcesoria - sprawdź na Ceneo.pl

Płatności do 100 zł bez PIN. Wreszcie! Mamy dość specyficzne czasy. Wiele rzeczy jest robione na szybko. Bez zachowania drogi jaka musiałyby przejść dane zmiany w normalnym trybie. Tak jest również z płatnościami mobilnymi. Nagle dostaniemy coś o co prosiliśmy od wielu miesięcy.

Płatności bezdotykowe i koronawirus

Zacznijmy od tego, że płatności bezgotówkowe sa bardzo popularne w naszym kraju. Nie chodzi nawet o same karty (zbliżeniowe lub nie), ale również o płatności telefonami. Nie bez powodu wielokrotnie zwracano na to uwagę, że nasz kraj świetnie adoptuje takie nowoczesne rozwiązania.

Sensem istnienia płatności zbliżeniowych jest możliwość płacenia bez dotykania terminala. Bez konieczności podawania karty. Ma to szczególne wrażenie w chwili obecnej – koronawirus wzbudza u wielu spore obawy. Nikt natomiast specjalnie nie chciałby, aby w chwili obecnej losowe osoby dotykały jej karty bankomatowej/kredytowej skoro nawet na przedmiotach wirus potrafi przetrwać kilka godzin.

Według serwisu Cashless od północy od 20 marca limit płatności zbliżeniowych ma być zwiększony z 50 do 100 zł (mówimy o konieczności podania PIN). Czy robienie zakupów większych niż 50 zł bez PIN to rewolucja? Dla Google Pay i płatności kartami fizycznymi (zbliżeniowo) tak, ale nie dla Apple Pay gdzie takie rozwiazanie nie ma właściwie limitow. Można i 2000 zł w ten sposób zapłacić w sklepie. Wszystko zależy od terminala. Jeśli ten jest stary, to nawet Apple Pay wymaga PINu. Więc nie zależy to tylko od strony banku, ale również od sprzedawcy.

I chociaż MasterCard już w 2018 roku miał zgodę NBP na podwyższenie limitu, a VISA na początku 2018 to widać ile zajmują te wszystkie procedury. Pytanie na koniec. Czy gdyby nie obecna sytuacja to juz w marcu moglibyśmy korzystać z tego dobrodziejstwa? Czy limi pozostalby na aktualnym poziomie jeszcze wiele miesięcy?

Czy to jest jakaś nowość?

Obiektywnie rzecz ujmując najbezpieczniejszym rozwiązaniem w obecnych czasach jest Apple Pay i przyznam szczerze, że korzystam z płatności bezdotykowych za pomocą Apple Watch od 2 lat. Płace codziennie w piekarni 10 zł za bułki, ale zdażyło mi sie robić większe zakupy powyżej 1000 zł. Za każdym razem działało tak samo – bezproblemowo.

Źródło: Cashless

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/robert/domains/robertnawrowski.com/public_html/wp-content/plugins/ultimate-author-box/inc/frontend/uap-shortcode.php on line 119
style=”display:none;”>
Robert Nawrowski AdministratorKeymaster
Hej, jestem Robert. Od kilkunastu lat interesuję się technologią, która intensywnie testuję i nagrywam na YouTube. Jeśli masz jakieś pytania albo chcesz żebym coś przetestował to daj znać 🙂
×
Robert Nawrowski AdministratorKeymaster
Hej, jestem Robert. Od kilkunastu lat interesuję się technologią, która intensywnie testuję i nagrywam na YouTube. Jeśli masz jakieś pytania albo chcesz żebym coś przetestował to daj znać 🙂

Comment here