TOPZestawienia

Najlepsze z najlepszych – zestawienie flagowych słuchawek true wireless

Telefony i akcesoria - sprawdź na Ceneo.pl

Kilka dni temu odpowiedzieliśmy sobie na pytanie jakie słuchawki prawdziwie bezprzewodowe do 300 złotych wybrać. Tym razem, na tapetę bierzemy najwyższą półkę, dedykowaną tym najbardziej wymagającym. Parafrazując klasyka “to nie są tanie rzeczy” – ceny takich topowych modeli sięgają nawet 1500 złotych. Którym konkretnie warto się przyjrzeć?

Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2

Zaczynamy z grubej rury. To najnowszy model tego niemieckiego producenta, który w mgnieniu oka przypadł do gustu zarówno recenzentom, jak i użytkownikom. Poprawiono i ulepszono, większość tych mankamentów, na które narzekano w poprzedniej generacji, jak m.in. krótki czas pracy na baterii, zwiększony z 12 do 28 godzin. Dodano aktywną redukcję hałasów, zmniejszono obudowy i tym samym poprawiono ergonomię, oraz wyeliminowano problem z drenowaniem baterii w etui. Momentum True Wireless 2 wyceniono na tyle samo, ile poprzednika w dniu premiery, czyli 1249 złotych.

fot. Sennheiser

Bang & Olufsen BEOPLAY E8 3.0

O firmie B&O słyszał chyba każdy. To już trzecia generacja słuchawek true wireless tego duńskiego producenta. W wersji 3.0 zastosowano ten sam przetwornik elektrodynamiczny o średnicy 5,7 mm, zmniejszono obudowy słuchawek polepszając ergonomię oraz zastosowano najnowszy interfejs Bluetooth w wersji 5.1 z aptX i AAC. Niezmiennie etui ładujące zostało pokryte skórą naturalną i posiada indukcyjne ładowanie. Zabrakło niestety ANC. Model ten wyceniono na 1499 złotych, co stanowi go najdroższym w zestawieniu.

fot. Bang & Olufsen

Master & Dynamic MW07 Plus

MW07+ to poprawiona wersja modelu MW07 True Wireless. Amerykański producent zastosował dokładnie ten sam wygląd co w poprzedniku – mamy tu do czynienia z etui wykonanym z polerowanej stali nierdzewnej, oraz słuchawkami w obudowach o ciekawym kształcie i wyglądzie, przypominającym m.in. marmur, czy kwarc. Master & Dynamic może pochwalić się opatentowanym rozwiązaniem silikonowych skrzydełek, ułatwiający stabilność słuchawki w uchu. Za dźwięk odpowiada dynamiczny przetwornik 10 mm pokrywany berylem. MW07 Plus oferują bardzo długi czas pracy wynoszący do 10 godzin na jednym naładowaniu, a łącznie aż do 40 godzin. Na pokładzie jest Bluetooth 5.0 z aptX. Cena tego modelu to 299 euro, czyli około 1360 złotych.

fot. Master & Dynamic

Sony WF-1000XM3

Model ten jest już na rynku jakiś czas i doczekał się całkiem sporego uznania wśród użytkowników. Kluczowym elementem jest tutaj ANC, czyli aktywna redukcja szumów, której poziom możemy regulować w dedykowanej aplikacji. Za dźwięk odpowiada przetwornik akustyczny o średnicy 6 mm, a bateria łącznie wystarcza na 24 godziny słuchania, z czego 6 godzin na jednym naładowaniu samych słuchawek. To jeden z najtańszych modeli w zestawieniu – jego cena wynosi około 900 złotych.

fot. Sony

Jabra Elite 75t

Zestawienie zamyka Jabra, z jednym ze swoich najnowszych modeli. Słuchawki posiadają stosunkowo wysoki stopień odporności na wodę – IP55. Bateria wystarcza na 7,5 godziny po jednym naładowaniu, a łącznie na około 28 godzin. Samo etui możemy ładować indukcyjnie. Oczywiście nie zabrakło Bluetooth w wersji 5.0, niestety jednak bez kodeku aptX. Producent przygotował także dedykowaną aplikację. To najtańszy model w zestawieniu, bowiem Elite 75t kosztują 799 złotych.

fot. Jabra

Jak widać na rynku słuchawek true wireless każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór modelu dla siebie to sprawa indywidualnych preferencji, oraz grubości portfela. W końcu nie każdy jest w stanie przeznaczyć na słuchawki kwoty sięgające ponad tysiąca złotych. Na szczęście dla tych nieco mniej wymagających, przygotowaliśmy zestawienie tanich słuchawek true wireless.

Jakub Kordasiński Administrator
Geek, miłośnik wszelkich nowinek technologicznych i fan dobrego audio.
follow me
×
Jakub Kordasiński Administrator
Geek, miłośnik wszelkich nowinek technologicznych i fan dobrego audio.
Latest Posts

Comment here