Blogowo

Top 5 funkcji w smartfonach Samsunga

Urządzenia koreańskiego producenta, oprócz porządnej specyfikacji na ogół raczą nas masą funkcji. Jedne są bardziej inne mniej przydatne. Nie zmienia to faktu, że dobrym rozwiązaniem jest je posiadać i móc zdecydować czy chcemy z danej skorzystać. Chociaż dla większości z tych funkcji można znaleźć alternatywę w Google Play, to są to często niedopracowane kopie.

1. Na pierwszym miejscu funkcja, która weszła mi w życie że faktycznie na innych smartfonach robię odruchowo. Ciężko powiedzieć kiedy to się zaczęło ale swipowanie w prawo i w lewo do wykonywania połączeń i pisania smsów na stałe wpisało się w środowisko Touchwiza.

2. Smart Alert czyli inteligentne powiadomienia. Ta funkcja zasługuje na oskara. Obecna od Samsunga Galaxy S III do dziś jest jedną z najważniejszych i najbardziej dopracowanych. W skrócie polega ona na powiadamianiu użytkownika wibracją o nieodebranym połączeniu lub wiadomości jeśli użytkownik nie odznaczył tego powiadomienia. Telefon informuje nas za pomocą, krótkiej wibracji. Funkcja potrafi dać o sobie przypomnieć nawet dzień po otrzymaniu powiadomienia.

3. Odbieranie połączeń przez machanie przed urządzeniem. Kolejna bardzo fajnie pomyślana funkcja. Przydatna szczególnie w momentach kiedy mamy zajęte ręce, a możemy swobodnie rozmawiać przez głośnik. Rozwiązanie to jest również dobre dla leniwych. Fakt faktem, telefon dzwoni w różnych porach dnia. Nasi rozmówcy nie zawsze muszą mieć wyczucie czasu, a funkcja ta pozwala odebrać połączenie i wykonywać swoje czynności dalej.

4. Duża część z was twierdzi, że w ogóle nie korzysta z tej funkcji. Mnie się udaje minimum raz w ciągu dnia. NFC służy do korzystania z dodatkowej usługi jaką jest np. wirtualna karta zbliżeniowa do płatności jak i do synchronizacji urządzeń w celu dalszego przesłania danych. Nic prostszego niż dotknięcie tyłami telefonów siebie i tapnięcie na ekran z wybranymi elementami do wysłania nie pozwoli nam na przesłanie plików.

5. Na sam koniec w mojej liście występuje funkcja Wielu Okien. MultiWindow mimo że w różnych stanach zaawansowania na Samsungu Galaxy S4 i Note 3 to świetna funkcja która pozwala robić kilka rzeczy na raz. Fakt mamy odpowiedniki tej aplikacji w Google Play czy u innych producentów ale to Samsung pokazał to pierwszy. Wiele Okien ma pewne denerwujące ograniczenia ale nie można mieć wszystkiego. Najważniejsze aplikacje są wspierane i to się liczy.

image

image

To lista moich ulubionych funkcji, których najczęściej używam. Nie wspominam już chociażby o Smart Stay którego nie wyobrażam sobie nie posiadać. To samo tyczy trybu blokowania. Dajcie znać jakie są wasze ulubione funkcje nie koniecznie na Samsungach.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/robert/domains/robertnawrowski.com/public_html/wp-content/plugins/ultimate-author-box/inc/frontend/uap-shortcode.php on line 119
style=”display:none;”>
Robert Nawrowski AdministratorKeymaster
Hej, jestem Robert. Od kilkunastu lat interesuję się technologią, która intensywnie testuję i nagrywam na YouTube. Jeśli masz jakieś pytania albo chcesz żebym coś przetestował to daj znać 🙂
×
Robert Nawrowski AdministratorKeymaster
Hej, jestem Robert. Od kilkunastu lat interesuję się technologią, która intensywnie testuję i nagrywam na YouTube. Jeśli masz jakieś pytania albo chcesz żebym coś przetestował to daj znać 🙂

Comment here