Newsy

Znamy specyfikacje aparatów Huawei P40 Pro

Telefony i akcesoria - sprawdź na Ceneo.pl

Premiera najnowszych flagowców Huawei P40 Pro i P40, która została zaplanowana na 26 marca zbliża się wielkimi krokami. Z czasem też otrzymujemy coraz więcej przecieków. Tym razem poznaliśmy prawdopodobną specyfikację aparatów.

Ostatnie flagowe modele Huawei z pewnością były jednymi z najlepszych fotosmartfonów na rynku. Wygląda na to, że za sprawą modelu P40 Pro producent zamierza podtrzymać ten trend. Jak podaje serwis Gizchina, główny moduł aparatu ma składać się z pięciu obiektywów:

  • główny obiektyw, Sony IMX700 o rozdzielczości 52 Mpix, rozmiarze 1/1,28″ z filtrem RYYB;
  • ultraszerokokątny Sony IMX650 o rozdzielczości 40 Mpix, rozmiarze 1/1,5″ z filtrem RGGB;
  • teleobiektyw z 3x zbliżeniem;
  • teleobiektyw peryskopowy z dziesięciokrotnym zbliżeniem optycznym z soczewkami 2P1G;
  • sensor ToF służący do wykrywania głębi

Taki zestaw, w połączeniu z oprogramowaniem może dawać imponujące efekty fotograficzne. Już w zeszłym roku P30 Pro pokazał, że niemożliwe staje się faktem. Świetne zdjęcia nocne ze wszystkich obiektywów, tryb makro z autofocusem. Największe matryce na rynku z piękną naturalną bokeh. Czy uda rozwiązać się największy problem, którym jest mało zbieżna kolorystyka z poszczególnych obiektywów jak chociażby w iPhone 11 Pro czy nadchodzącym iPhone 12 Pro?

fot. Twitter @evleaks

Specyfikacja

Huawei P40 Pro zostanie najpewniej wyposażony w najmocniejszy procesor producenta, czyli Kirin 990 w połączeniu z co najmniej 8 GB lub 12 GB pamięci RAM LPDDR5, oraz szybką pamięcią UFS 3.0 lub 3.1 na dane.

Niestety, pewne jest też to, że nowy smartfon będzie kolejnym urządzeniem pozbawionym Google Mobile Services, które zostały zastąpione przez Huawei Mobile Serivices. Na razie nie mamy żadnych informacji odnośnie prawdopodobnych cen, oraz dostępności.

Jak wam się podoba nowy flagowy Huawei? Czy możliwości fotograficzne są według Was w stanie zrekompensować brak usług Google? Czy taki dobór obiektywów jest satysfakcjonujący?

Źródło: Gizchina

Jakub Kordasiński Administrator
Geek, miłośnik wszelkich nowinek technologicznych i fan dobrego audio.
follow me
×
Jakub Kordasiński Administrator
Geek, miłośnik wszelkich nowinek technologicznych i fan dobrego audio.
Latest Posts

Comment here