Newsy

iPhone 12 Pro – brak zmian w wyglądzie

Telefony i akcesoria - sprawdź na Ceneo.pl

Kolejny iPhone, kolejna szansa na zmianę wyglądu jabłkowego sprzętu. Tego zaszczytu dostępujemy co kilka lat i iPhone 12 Pro ma niestety wyglądać podobnie jak poprzednicy więc 11 Pro, Xs i X. Jeżeli ktoś liczył na epokowe zmiany to jednak nie w 2020. Co nowego zatem w iPhonie, który prawdopodobnie pojawi się we wrześniu? Mówię prawdopodobnie bo w tym roku wszystko może być dość mocno opóźnione. 

Nowości w aparacie

Wszystkie rewelacje dotyczące iPhone 12 Pro, które tutaj opiszę zostały przedstawione przez znanego YouTubera EverythingApplePro oraz znanego leakera Maxa Weinbacha. Panowie współpracują od kilku lat, a od roku tworzą niesamowite rendery na podstawie własnych danych. Zacznijmy od wyglądu, tutaj nie ma jakiś rewelacji. Z tyłu ułożenie aparatów wygląda znajomo co oznacza jedno. Może zmienią się soczewki, matryce i faktycznie będzie miał w głównym aparacie 64 MPix, ale oznacza to również że nie będzie większego zbliżenia optycznego niż 3 krotne. Żaden producent do tej pory nie miał większego zbliżenia w normalnych obiektywach, bez zastosowania ułożenia peryskopowego. Może to natomiast oznaczać, że hybrydowy zoom będzie większy niż 10x jak ma to miejsce w chwili obecnej. Najważniejsze, żeby same matryce były większe i oferowały ładniejszą plastykę obrazu. 

Z przodu notch w iPhone 12 Pro ma być mniejszy, ale nadal występować więc tutaj nie będzie jakiego ogromnego przeskoku. Musimy się przyzwyczaić przynajmniej do 2021 do takiego wyglądu. Trochę to przykre. Kolejna informacja to tryb nocny dla każdego obiektywu oraz Smart XDR. Tego brakowało, nocnego w szerokim kącie. Szkoda, że Apple musi w tak podstawowych rzeczach gonić konkurencje. Przecież masa telefonów z przedziału 1500 zł ma tryb nocny w każdym obiektywie. Ciekawe czy poprzednie modele dostaną to w aktualizacji. Wątpię.

Twórca w filmie podaje również informacje dotyczące trybu makro (możliwe że z szerokiego kąta jak w przypadku P30 Pro) oraz jaśniejszych obiektywów dla poszczególnych ogniskowych. Nie bez znaczenia jest również wzmianka o obiektywie Time of Flight czyli ToF. Laserowe rozpoznawanie głębi poprawiłoby już świetnie działające algorytmy i udoskonaliło zdjęcia portretowe czy rozszerzoną rzeczywistość. 

Większe baterie i stara nuda w wyglądzie

Nowy iPhone 12 Pro ma wspierać 5G , chociaż przypominam że już iPhone 11 Pro miał obsługiwać tą technologię. W tym roku może być podobnie. Cieszy natomiast fakt większych baterii. Według przecieków mają być o 10% większe więc powinniśmy otrzymać ok 4400 mAh w największym modelu. Na samym końcu tylko wspomnę, że według przecieków które pojawiły się pod koniec grudnia 2019 nowe iPhony mają być bardziej zbliżone do tych numerowanych symbole 4, 4s i 5. Krawędzie mają być płaskie i ostre. Mnie taka koncepcja zdecydowanie bardziej odpowiada. Na potwierdzenie tych wszystkich rewelacji musimy jeszcze sporo poczekać, a może okazać się że przez koronawirusa i odwoływanie kolejnych konferencji również nowe iPhony wyjdą w tym roku ze sporym opóźnieniem. Nie mówię nawet o samej konferencji, która może się odbyć bez udziału publiczności ale o produkcji która jak widać w wielu branżach jest bardzo mocno opóźniona. 

 

źródło: YouTube na początku wpisu

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/robert/domains/robertnawrowski.com/public_html/wp-content/plugins/ultimate-author-box/inc/frontend/uap-shortcode.php on line 119
style=”display:none;”>
Robert Nawrowski AdministratorKeymaster
Hej, jestem Robert. Od kilkunastu lat interesuję się technologią, która intensywnie testuję i nagrywam na YouTube. Jeśli masz jakieś pytania albo chcesz żebym coś przetestował to daj znać 🙂
×
Robert Nawrowski AdministratorKeymaster
Hej, jestem Robert. Od kilkunastu lat interesuję się technologią, która intensywnie testuję i nagrywam na YouTube. Jeśli masz jakieś pytania albo chcesz żebym coś przetestował to daj znać 🙂

Comment here