Newsy

Google I/O 2020 odwołane. Kolejna konferencja ofiarą korona wirusa.

Telefony i akcesoria - sprawdź na Ceneo.pl

Początek roku nie jest dla nas specjalnie udany. Google I/O 2020 kolejną ofiarą korona wirusa. Mówiąc nas, mam na myśli klientów, ale również dziennikarzy czy osoby które są zainteresowane technologią. Jedna konferencja po drugiej jest odwoływana. To oczywiście nic dobrego z punktu widzenia rynku, ale są również beneficjenci takiego rozwoju sytuacji. 

Co roku mamy tą samą sekwencję jeśli chodzi o targi – przynajmniej te dotyczące mobilnych technologi. W styczniu CES, luty/marzec MWC i we wrześniu IFA. CES odbył się bez problemów mając na uwadze, że korona wirus pojawił się w połowie stycznia. MWC ucierpiało najmocniej, do końca nie wiadomo było czy targi się odbędą. W związku z tym wystawcy/producenci nie byli pewnie tego co się wydarzy. Niestety jak się okazało ostatnio nie uzyskają odszkodowania za poniesione koszty związane z wykupem miejsc czy akredytacji dla wystawców. 

Google I/O 2020 odwołane – co dalej?

Najbliższe konferencje to konferencja Apple, Google I/O i WWDC. Pomijam już wszystkie wydarzenia motoryzacyjne czy inne technologiczne konferencje, które zostały już odwołane. Nowet IEM odbywał się bez udziału publiczności. Google odwołuje swoje I/O 2020 w Shoreline Amphiteatre, ale tylko tą cześć która dotyczy fizycznej obecności zaproszonych gości. Tu pojawiło się jasne stanowisko, że wcześniej zakupione bilety lotnicze Gigant z Muntain View odda pieniądze. 

W tym roku konferencja miała odbyć się w dniach 12-14 maja. To świetna wiadomość, że tak wcześnie podjęto decyzję, wiele osób zapewne nie zaczęło jeszcze planować wyjazdu. Przyczyną odwołanego I/O jest oczywiście korona wirus w oparciu o zalecenia CDC i WHO. Deweloperzy mają uzyskać informację w najbliższym czasie w jaki sposób Google przeprowadzi samą prezentację o ile w ogóle to nastąpi. Z naszego punktu widzenia, najciekawsze było zawsze prezentowanie nowych rozwiązań w kolejne wersji Androida – w tym wypadku 11. Zapewne tego samego dnia użytkownicy Pixeli i kilku innych modeli będą mogli pobrać pierwsze bety, które będą już w miarę stabilne. Robię tak co roku. 

Decyzja Google jest całkowicie zrozumiała i cieszy fakt, że podjęto ją tak szybko. Kolejne duże wydarzenia to planowane wprowadzenia iPhone 9 przez Apple – według wycieków w marcu oraz WWDC w czerwca. Musimy zapewne jeszcze poczekać na nowe informacje. Co myślicie o takim rozwoju sytuacji? p.s wpadnijcie sobie na stronę oświadczenia Google– fajna zabawa. 

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/robert/domains/robertnawrowski.com/public_html/wp-content/plugins/ultimate-author-box/inc/frontend/uap-shortcode.php on line 119
style=”display:none;”>
Robert Nawrowski AdministratorKeymaster
Hej, jestem Robert. Od kilkunastu lat interesuję się technologią, która intensywnie testuję i nagrywam na YouTube. Jeśli masz jakieś pytania albo chcesz żebym coś przetestował to daj znać 🙂
×
Robert Nawrowski AdministratorKeymaster
Hej, jestem Robert. Od kilkunastu lat interesuję się technologią, która intensywnie testuję i nagrywam na YouTube. Jeśli masz jakieś pytania albo chcesz żebym coś przetestował to daj znać 🙂

Comment here