NewsyTOP

Premiera Bose QuietComfort 45 – nowych słuchawek nausznych z ANC

Telefony i akcesoria - sprawdź na Ceneo.pl

Firma Bose zaprezentowała w ostatnich dniach nowe słuchawki nauszne QuietComfort 45, będące następcami legendarnego wręcz modelu QuietComfort 35. Nowy model ma oferować topową jakość dźwięku, ulepszoną redukcję szumów oraz tryb Aware, czyli nasłuchiwanie dźwięków otoczenia.

fot. materiały prasowe Bose

Sporo czasu minęło, nim marka zdecydowała się odświeżyć popularne QC35. Do tego czasu żadnym innym słuchawkom Bose nie udało się aż tak zdobyć serc i portfeli użytkowników. Producent postanowił nie zmieniać wyglądu i sposobu obsługi samych słuchawek, tak aby nowe QC45 przywodziły na myśl QC35. Wciąż mamy zatem do czynienia z obsługą fizycznymi przyciskami, a nie panelami dotykowymi i niemal identycznym designem.

fot. materiały prasowe Bose

QuietComfort 45 mają oferować do 24 godzin działania na jednym naładowaniu, a naładujemy je za pomocą złącza USB typu C. Producent postawił na prostotę – do dyspozycji mamy tylko dwa tryby pracy: Quiet (redukcja szumów) oraz Aware (nasłuchiwanie otoczenia). Mikrofony odpowiadające za ANC zostały umieszczone wewnątrz i na zewnątrz obudowy słuchawek. Opatentowany układ cyfrowy ma skutecznie wycinać dźwięki w zakresie średnim – np. w pociągu, kawiarni czy biurze. Tryb Aware z kolei ma dopuszczać do naszych uszu wszystkie dźwięki z zewnątrz.

fot. materiały prasowe Bose

Bose nie zapomniało, że przez słuchawki prowadzimy też rozmowy. Specjalny algorytm izoluje głos tak, aby żaden inny dźwięk, poza głosem użytkownika nie docierał do naszego rozmówcy.

fot. materiały prasowe Bose

Za łączność odpowiada Bluetooth 5.1 ze wsparciem dla multipoint, możemy więc podłączyć do słuchawek dwa urządzenia na raz. Jest też wsparcie dla aplikacji Bose Music, która dostępna jest na Androida i iOS. Ciekawą funkcją jest Bose SimpleSync, która umożliwia w łatwy sposób połączyć nasze słuchawki z zestawem kina domowego Bose.

fot. materiały prasowe Bose

Cena i dostępność Bose QuietComfort 45

Słuchawki QuietComfort 45 będą dostępne w regularnej sprzedaży od 30 września w cenie 1599 złotych. Zdecydowanie nie jest tanio. Pytanie brzmi, czy nowe QC45 będą potrafiły obronić się w tej cenie i ile naprawdę mają w sobie z tej legendy, jaką były QuietComfort 35. To postaram się sprawdzić, gdy słuchawki dotrą do mnie na testy.

Jakub Kordasiński Administrator
Geek, miłośnik wszelkich nowinek technologicznych i fan dobrego audio.
follow me
×
Jakub Kordasiński Administrator
Geek, miłośnik wszelkich nowinek technologicznych i fan dobrego audio.
Latest Posts

Comment here