Skip to content

Wady Samsunga Galaxy Gear?

Samsung Galaxy Gear jest dla mnie największą niespodzianką 2013 roku. Zaskoczył mnie niesamowicie pozytywnie. Pierwsze tygodnie przed kolejnymi aktualizacjami były małym rozczarowaniem. Głównie za sprawą powiadomień. Dziś wszystko wygląda znacznie lepiej. Jakie są jednak wady Galaxy Gear?

Pewnych rozwiązań w Galaxy Gear nadal nie rozumiem. Jeżeli jesteśmy wstanie ręcznie wybrać numer telefonu dlaczego nie możemy pisać normalnie smsów jak w starych telefonach za pomocą klawiatury składającej się z 12 przycisków?

image
Klawiatura w Samsungu Galaxy Gear

Druga rzecz, która bezpośrednio łączy się z klawiaturą i możliwością pisania jest funkcja udostępniania. To bardzo fajne, że zdjęcia i filmy są automatycznie przesyłane do smartfona który jest z nim połączony ale jednak możliwość udostępnienia treści czy mediów bezpośrednio z zegarka byłoby czymś idealnym. W chwili obecnej jednak musimy wyjąć telefon i wykonać niezbędne operacje. Najciekawsze jest to, że nie jest to niemożliwe do wykonania. Android 4.2.2 na który pracuje Galaxy Gear umożliwia instalowanie dowolnych aplikacji i gier po małych modyfikacjach. Są to sztuczne ograniczenia producenta.

Ostatnią aktualizacja zegarka pokazała, że jeszcze dużo można w nim poprawić. Szczerze liczę na kolejne udoskonalenia. Ograniczenia jak np. 15 sekund nagrania wideo też są wymysłem Samsunga. Na jakie usprawnienia wy liczycie?