Skip to content

Samsung Galaxy Gear jako zwykły zegarek

20131222_1158028
Z jednej strony dużo osób narzekało na baterię w Galaxy Gear, z drugiej po ostatniej aktualizacji działa to na prawdę sprawniej. Postanowiłem zrobić test i korzystać z Galaxy Gear tylko jako zegarka. No może z małym wyjątkiem ale zacznijmy od początku.

W normalnych warunkach Galaxy Gear wytrzymywał 3-4 dni. Wszystko w zależności od 3 czynników. Pierwszy, który pożera najwięcej energii, to rozmowy. Pisałem zresztą o tym tutaj. Drugim aspektem są powiadomienia. One muszą mocno obciążać zegarek. Średnio 100-150 razy podświetla się ekran. To musi mieć wpływ. Ostatni to nagrywanie video i robienie zdjęć. Postanowiłem te 3 elementy wyeliminować i sprawdzić jak długo wytrzyma Gear. W kwestii konfiguracji jest to banalnie proste po prostu wyłączamy powiadomienia.

Screenshot_2013-12-22-11-40-06

Ograniczamy się co do korzystania z krokomierza, którego również wyłączamy w ustawieniach. Specjalnie przez cały okres testu nie robiłem również zdjęć. Z jednym wyjątkiem. Kilka fotek zrobiłem wczoraj ale na ogół testu nie ma to chyba wpływu. I jak wypadł Galaxy Gear? 6,5 dnia i parę procent baterii nadal jest w gadżecie od Samsunga.

20131222_115808

Jeżeli kogoś nie interesuje ciągłe otrzymywanie powiadomień i tylko okazjonalne robienie zdjęć czy wybiórcze powiadomienia w liczbie kilku w ciągu dnia to na prawdę Gear potrafi zaskoczyć i wytrzymać prawie tydzień. Czy to dobry wynik? Nie wiem jak odpowiednik od Sony radzi sobie w takich warunkach ale dla mnie jak najbardziej. Z drugiej strony Galaxy Gear odciąża mój telefon i ja wszystkie powiadomienia mam włączone więc 3-4 dni muszą mi wystarczyć.