Skip to content

Robię backup YouTube!

A gdyby tak YouTube padł? Co z moimi filmami? 1400 wideo, terabajty danych, playlisty i wszystko co z moją działalnością związane? Otóż jest na to sposób. Może to trochę potrwać. Nadal czekam, ale dobrze Was o tym poinformować bo nawet Wam się to może przydać.

Oczywiście wszystkie filmy mogę pobierać ręcznie. 1400 pozycji? Kilka dni pracy. Powstało narzędzie do robienia backupu swojego konta YouTube oraz innych usług Google i ta druga kwestia może Was bardziej interesować. Są tam zdjęcia Google, Gmail, lokalizacje i wiele wiele innych. Proces jest banalnie prosty, a wszystko zaczynamy od tej strony. Zaznaczamy swoje najważniejsze usługi, format zapisu danych i czekamy. Możemy wybrać czy plik (w moim przypadku ZIP) będzie zapisany w Google Drive czy dostaniemy link do pliku po przemieleniu całego procesu.

I to właściwie tyle. Ciągle czekam. Uzupełnię wpis kiedy przetwarzanie dobiegnie do końca i dam Wam znać czy podobnie jak w przypadku standardowego pobierania filmów, materiały będą tylko w 720p (30 klatek) czy w pełnej jakości czyli 1080p60 (usługa zapewnia, że w takiej jakości jak przesłaliśmy). Warto pamiętać o tym, że nie możemy zapisać lajków i komentarzy, ale playlisty, historię czy subskrypcje jak najbardziej. Jestem ciekaw efektu i czekam na Wasze informacje.