Skip to content

Nowowci Samsung na CES2016 – Gear S2, TabPro S i Notebook 9

CES to jedno z takich wydarzen, które powinno sie odwiedzić. Co prawda nie ma tu wielkich premier bo wszyscy najwazniejsi producenci przenieśli sie na IFE, MWC lub inne konferencje tworzone z myślą o danym produkcie. Nie zmienia to jednak faktu, że sporo nowości pojawi się również w tym roku. Zaczynam od Samsunga, z którym poleciałem do Las Vegas.

Strasznie mi miło, że mogłem uczestniczyć w spotkaniu zwanym pre-briefingiem, na którym miałem okazję zobaczyć to co będzie zaprezentowane na głównej konferencji dzień później. Pozwolę sobie wyjaśnić, że filmy będą jak tylko wrócę do kraju. Nie było tu ani czasu na wielki montaż, a internet mimo że całkiem niezły to nie na 2 GB pliki wideo.

Przejdźmy już do tego co najważniejsze. Na spotkaniu zaprezentowano nam 3 nowe produkty. Nie wszystkie są całkowicie świeżymi produktami, ale mimo wszystko w pewien sposób się wyróżniają. Zacznijmy od zegarka. Gear S2 mieliśmy okazję spotkać wczesniej ma IFA 2015 w Berlinie.

Nowe wersje zegarka to odmiana wersji Classic. 2 kolory, które zaprezentowano to rose gold i platinum. Pierwsza wersja jest pokryta 18 karatowym zlotem. Oba zegarki posiadają wymienne paski jak ma to miejsce w pierwowzorze Classica. W zestawie otrzymujemy nowe paski, a oba zegarki posiadają unikatową tarczę, która będzie dostępna jedynie na nowo zaprezentowanych modelach. Pod względem specyfikacji nic nie uległo zmianie. Na rynek wchodzi sporo nowych pasków, które również będą pasować do pierwszej wersji Classica. Jest w czym wybierać. Zegarki w rose gold i platinum będą droższe, ale nie poznaliśmy oficjalnych cen. Sprzedaż dusza w pierwszym kwartale 2016.

Drugim zaprezentowanym sprzętem jest nowy tablet. TabPro S to niewątpliwie bardzo interesujący sprzęt. 12 calowy tablet 2 w 1 oparty o Windows 10. Urządzenie wyposażone w pełną klawiaturę będzie dostępne w dwóch kolorach. Na pokładzie znajdziemy procesor Intel Core M, 4 GB pamięci RAM oraz dysk SSD 128 GB. Ekran Super Amoled o rozdzielczości 2160×1440 pikseli robi wrażenie. Klawiaturę można odłączyć i jest połączona z tabletem za pomocą złącza pinowego w jego dolnej części oraz klasycznie za pomocą zatrzasków do reszty etui. Urządzenie jest naprawdę lekkie i 700 gramów z łatwością można traktować jako urządzenie mobilne. Chwytając zestaw za klawiaturę, ta nieznacznie wygina się ale nie wydaje żadnych nieprzyjemnych dźwięków. Producent zapewnia 10.5 godziny pracy na urządzeniu co oczywiście mam nadzieję, uda mi się sprawdzić w niedalekiej przyszłości. Ten sprzęt zrobił na mnie ogromne wrażenie pomimo tego, że oczywiście nie jest to pierwszy tablet Samsunga na Windows, mieliśmy serię Ativ ale tego się raczej nie da porównać.

Oststnim produktem jest nowy Notebook z serii 9. Sprzęt, który z racji swojej dostępności podejrzewam najmniej Nas interesuje. Nie wiadomo czy sprzęt ten zawita do Europy. Zgrabny 13.3 calowy sprzęt również na Windows 10. Całą specyfikację macie wyszczegolnioną natomiast na uwagę zasługuje tu smukłość laptopa. 13 mm grubość przy wadze sporo poniżej kilograma ciekawie się zapowiada. Niestety nie jest to notebook dla mnie patrząc na zintegrowaną grafikę.

Podsumowując, z 3 zaprezentowanych sprzętów pierwsze dwa są najciekawsze. Najabardziej przekonuje mnie tablet, chociaż przyznam że platynowa wersja Gear S2 Classic wyglada bardzo ciekawie. Tak jak obiecałem. Filmy z każdego z tych sprzętów pojawią się już za kilka dni. Oczywiście relacji wideo będzie znacznie więcej, a Was zapraszam do komentarzy. Dajcie znać co myślicie o produktach Samsung zaprezentowanych na CES 2016.