Skip to content

Jeśli nie Samsung to co?

Czy zastanawialiście jakie urządzenie byście wybrali gdybyście musieli zrezygnować ze swojego obecnego? Też czasami nachodzą mnie takie myśli. Decyzja w cale nie jest taka łatwa ale jedyna poprawna to…

Wiele osób zadawało mi pytanie jakiego innego producenta bym brał pod uwagę gdyby nie smartfony Samsunga. Wszystko zależy od tego czy miałbym wcześniej kontakt z koreańskim producentem czy nie. Moje podejście byłoby z grubsza inne niż obecne gdybym nie poznał Smart Stay, Smart Alert, Multi Window i kilku innych. Gdybym rozpoczął swoją przygodę z pominięciem tego co mojej osobie najbardziej pasuje prawdopodobnie poszedłbym w kierunku Nexusów. Co więcej do dzisiaj rozumiem ideę tych urządzeń. Są one odpowiednikami iPhonów i w wielu aspektach są zbliżone. Podejrzewam, że nie wysuwałbym argumentów w stylu biedy czystego systemu Android.

Pewnie bym tego nie dostrzegał, a wszystkie nakładki by mnie obrzydzały. Dobrze wiem, że większość posiadaczy Nexusów ma takie właśnie podejście i zgadzam się z nimi. Na 100% bym nie poszedł w stronę produktów Apple. Tak jak pisałem tutaj o wiele mniej zaawansowany system i znacznie gorszy telefon wybrałem na korzyść Apple więc Android tym bardziej nie jest zagrożony. Microsoft? Czy tylko ja uznaję tą firmę za producenta OS na komputery klasy PC? I to nie te ostatnie.. u know 😀 Lumie i inne wynalazki kompletnie odpadają.

Interfejs HTC / fot: hotobucket.com
Interfejs HTC / fot: hotobucket.com

Odnośnie HTC to nadal w głowie mam widok tego paskudnego interfejsu i nakładki Sense. Wiem, że obecnie wygląda to zupełnie inaczej ale nadal nie mogę się do tego przekonać. Możliwe, że to pewnie nadużycie za sprawą Touchwiz Samsunga, który jest jakby pode mnie. Innych producentów nie brałbym nawet pod uwagę. Niektórzy mogą powiedzieć, że przecież jest SGS4 Google Edition, który ma “logo Samsung” i czysty system Android. To mogłoby być moje idealne rozwiązanie ale zanim poznałem koreańskiego producenta i jego nakładkę. Może doczekam się zatem hybrydy tego wszystkiego czyli porządnie zoptymalizowanego Touchwiza, który będzie działa tak sprawnie i płynnie jak czysty Android na Nexusie. Tego życzę wam, Samsungowi i sobie.