Skip to content

Ile trwa ładowanie telefonu przez USB?

1

Większość z nas ładuje telefony codziennie wieczorem. Też tak robię. Nie zmienia to faktu, że czasami telefon wyeksploatujemy zupełnie już w połowie dnia, a pod ręką mamy tylko standardowy kabel micro USB. Czy uda nam się tym telefon naładować do pełna?

Inna sprawa, że zachęcam was do ładowania telefonów za pomocą kabla z komputera. Nie ma to praktycznie znaczenia jeśli chodzi o traktowanie naszego ogniwa, ale mimo wszystko oszczędzamy na prądzie. Są to grosze, ale szanujmy środowisko. Mój Samsung Galaxy S4 rozładował się prawie do zera. Zauważyłem, że mam już tylko 5% baterii i byłem zmuszony uzupełnić mu zapas mocy. W związku z tym, że rozpoczynałem renderowanie filmu, a później jego upload wiedziałem że spędzę przy komputerze ładne parę godzin.

Ładowanie SGS4 przez USB
Ładowanie SGS4 przez USB

Nie mierzyłem dokładnie ilości czasu ładowania od 5% widocznych do 82% ale ze statystyk łatwo odczytać, że trwało to mniej więcej 3-3,5 godziny. Sprawa inaczej się przedstawia w momencie kiedy używamy telefonu. Mój leżał i odbierał jedynie powiadomienia. Zdarzyło mnie się jednak tak, że intensywnie korzystałem z telefonu podczas ładowania i niestety ale ładowanie przez komputer nie jest nam wstanie zapewnić więcej prądu ładowania, niż faktycznie zużywamy do jego użycia. W efekcie telefon stopniowo będzie się rozładowywał. Z ładowarką sieciową jest inaczej. Tam nawet podczas grania w wymagające gry damy naładować telefon do maksimum. Miejcie to na uwadze, a jeśli nie musicie korzystać z telefonu to spokojnie ładujcie go za pomocą komputera i kabla micro USB.