Skip to content

HTC U Ultra po kilku dniach użytkowania – warto?

HTC U Ultra to dość specyficzne urządzenie. Nie dostałem go z pudełkiem sprzedażowym dlatego nie ma rozpakowania. Natomiast po kilku dniach użytkowania mogę Wam przekazać trochę informacji na jego temat.

Zmiany W HTC U Ultra

Zacznijmy od tego, że HTC zmieniło całkowicie podejście do swoich urządzeń w tym roku. Co więcej, to nie jest flagowiec. Na niego jeszcze czekamy. Urządzenie niezwykle duże jeśli chodzi o wymiary, bo ekran nie jest jakiś mega imponujący. 5,7 cala w obudowie urządzenia znacznie większego. HTC U Ultra zostało okrzyknięte mistrzem zmarnowanej powierzchni i coś w tym jest. Sam ekran, a właściwie dwa ekrany bo mamy dodatkowy mały 2,05 calowy o rozdzielczości 160×1040 pikseli wyglądają identycznie jak w LG V10. Nie wiem czy to tylko inspiracja czy coś więcej, ale ten schemat znam bardzo dobrze. Co więcej, lubię to połączenie, ale mam do niego również pewne zastrzeżenia. Drugi ekran jest za wysoko, rzadko kiedy udaje się go osiągnąć kciukiem, korzystając z telefonu jedną ręką. To nie jest wygodne i już. Natomiast ekran z najważniejszymi informacjami po podniesieniu telefonu, przełącznik, dostęp do aplikacji i kontaktów jest bardzo fajny.

Optymalizacja jest super, ale…

Wróćmy jeszcze do obudowy. 8 mm telefon, w którym zabrakło jacka 3,5 mm. No nie lubię takich kompromisów, a raczej ich braku. Telefon na pewno wygląda premium i jest zbudowany ze świetnych materiałów. Z tyłu szkło (specyficzny materiał od HTC) oraz Gorill Glass 5 z przodu. Nie od dziś wiadomo, że szkło to jest bardziej odporne na upadki, ale na zarysowania już nie. I faktycznie widać to po moim modelu testowym. Jest nieźle zmęczony, chociaż nie mam informacji w ilu redakcjach do tej pory był. Na sam koniec wspomnę o aparacie. Pewien mały paradoks, że z przodu do selfie mamy więcej Mpix (16) niż z tyłu (12), ale jak wiadomo same piksele jeszcze nie zdeterminowały na wstępie tego czy aparat jest dobry czy też nie. Sam interfejs jest prosty, ale do mnie specjalnie nie przemawia. To co natomiast mnie mocno napawa optymizmem to rozmycie tła. Urządzenie robi to genialnie, nawet jak brakuje światła i to jest coś na co możecie zwrócić uwagę. Przykładowe zdjęcia oraz więcej informacji macie w wideo. Zapraszam bardzo serdecznie 😉