Skip to content

Grafiki trzeba, a Intra też nie ma. Co wtedy?

Wpis gościnny, głównie wydany w kwestiach informacyjnych.

Witajcie, jestem Julia – dokładnie ta, co współpracuje z Robertem w kwestiach estetycznych, dokładnie graficznych. Z góry piszę, że nie nazywam się grafikiem – jestem tylko osobą, która chciałaby pomóc innym przy czym rozwijając swoje pasje i umiejętności. Ogólnie coś tam robię w swoim pajncie, którym od dłuższego czasu jest Gimp, a dopiero od ostatniej chwili popularny Photoshop (jakoś ten drugi wcześniej nie podchodził mi do gustu). Poza tym zaczęłam próbować swoich sił w intrach dla różnych kanałów na Youtube, a na co dzień dużo ćwierkam.

Dobra, już się wam przedstawiłam – teraz chciałabym napisać jaki związek ma tytuł wraz z tym wpisem. Już wyjaśniam – chętnie oferuje darmową pomoc w przygotowaniu grafik, co już pewnie wie wiele czytelników tego bloga poprzez filmy zamieszczone przy redesignie stylu miniatur i wstępów czy końcówek na kanale Roberta (które zostały przyjęte z różnym zdaniem, jednak cała zmiana spodobała się twórcy kanału i to jest najważniejsze). Ostatnio zauważyłam że po prostu nie za bardzo odpowiada wam komunikacja pomiędzy Twittera, aby o coś się zapytać. Już zauważyłam kilka nowych kont, które były założone tylko w powyższym celu. Chciałabym ułatwić wam całą procedurę, ponieważ wiem że ćwierkacz nie jest aż tak popularny na świecie jak Facebook.

 

Co bazgrzesz?

Najczęściej robię grafiki wszelakie, czasem projekty designów blogów czy intra. Was najprawdopodobniej interesuje ta ostatnia rzecz, nie ma co ukrywać. Doskonale wiem że nie każdy czuje się na siłach w wykonywaniu takich rzeczy, dlatego chętnie wam w tym pomogę. Lubię wykonywać pracę w nowoczesnym stylu, jednak też trafi mi się pomysł na coś bardziej klasycznego. Próbki wstawiam niżej.

 

 

 

 

 

Jak wezwać Ciebie po pomoc?

Jest to proste. Wystarczy mieć konto mailowe i umieć pisać te wiadomości internetowe (są strasznie trudne, mówię serio). W tekście prosiłabym zawrzeć typ pracy, rozdzielczość (szerokość x wysokość w pixelach/cm), tematykę, opcjonalnie kolorystykę. Jeśli to będzie coś związanego z kanałem YouTube/Vimeo prosiłabym link do niego w celu przystosowania i zapoznania się z dotychczasowymi dziełami, co ułatwi mi pracę. Czasem może to odbić się dodatkową subskrypcją i aktywnym udziałem w życiu Twojej małej społeczności (oczywiście to zależy ode mnie i moich upodobań, nie będę tego każdemu robić). Kultura oraz poprawna umiejętność układania zdań (mogą być pojedyncze, czy nawet rozwinięte, pisane wierszem – byle po polsku) bardzo mile widziana – prawdopodobnie to przyśpieszy wykonanie i wysłanie pracy („Sorry, takie mam zasady”).  A tak na serio, po prostu nie lubię bezczelności i popularnego „Płacę, to wymagam”. Nawet skreśliłam słowo płacę – moje grafiki są za darmo (w ramach praktyk), a i tak zdarzają się buraki (ale tego nie będę dokładnie opisywała na forum dziennym, wiadomix czemu). Taki majlik wysyłamy na julliettekai@gmail.com (tak, podwojone „l” i „t” tam występuje, a domeną jest gmail.com, nie gmail.pl czy inne stwory). Rzeczy staram wykonywać się jak najszybciej, jednak jest to tylko moja pasja. Czasem zdarzają się tygodnie gdy nie mam prawie dostępu do komputera czy czasu wolnego aby tą praceńkę zrobić – jestem tylko człowiekiem. Wtedy mogę wysłać rzecz dopiero za tydzień, w ekstremalnych sytuacjach za dwa, nie więcej.

 

Więc zapraszam do słania mailów, byle nie spamu. Mam nadzieje że będziecie zadowoleni, a hasełko „klient nasz pan” z pewnego skeczu u mnie będzie jak najczęściej działało.

 • Piotr Kozaczka

  robert , masz problem na blogu , często jak wejde to widać tylko miniaturki artykułów , to nie wina kompa bo nieraz na innym mi tez się zdarzyło

  • Czasami może być przeciążony. Bardzo dynamicznie zwiększa się liczba odwiedzin w związku z tym czasami może delikatnie lagować.

   • Piotr Kozaczka

    nie czasem tylko bardzo często , nie laguje tylko ładuje same miniaturki

    • Dawid

     U mnie zawsze ładuje wszystko szybko i prawidłowo 🙂

     • No u mnie też 🙂 dzięki za potwierdzenie. Zmieniłem pakiet serwera na szybszy 🙂

    • no ja nie wiem u siebie włączam w trybie incognito i działa :/

     • Piotr Kozaczka

      czasem działa czasem nie , moi znajomi to potwierdzają , czasem są tylko miniaturki , ale fakt , nielaguje choć kiedyś tak niebyło , dziś jeszcze tak niemiałem więc może już załatwione

     • Od kilku dni jest większa przepustowość serwera.. może dlatego.

 • sebslo

  Witam, zapraszam na mojego bloga (nie konkurencja pan Robert jest lepszy),staram się być na bieżąco i opisywać wszystko oto link :
  sebslo.blogspot.com

  • Julia O. (JullietteKai)

   Ostrzegam Cię że na blogspocie i pierwszym lepszym (i brzydkim) motywie daleko nie zajedziesz w tej branży.