Skip to content

Galaxy

1) Czy urządzenia, które prezentujesz na kanale są Twoje czy masz do testów?
Część telefonów jest moja część od Samsung Polska. Główne modele jak seria S i Note są moimi urządzeniami, które kupuję. Tak samo Galaxy Gear. Pozostałe, jak SGS4 mini, Active to urządzenia wypożyczone. Do grona moich urządzeń wchodzi jeszcze Nexus 7 z 2012 roku.
2) Dlaczego Samsung?
Dlaczego nie? Byłem zadolony z SGS I, II, a kolejne były już siłą rzeczy kontynuacją moich myślę słusznych wyborów. Póki co firma nie zawiodła mnie na tyle, żeby zrezygnować z któregoś z jej produktów.
3) Podobno masz bardzo dużo urządzeń Samsunga
Tak jakoś wyszło. Licząc z telefonami, RTV i AGG ok 20.
4) Czy Samsung tobie płaci za pokazywanie jego telefonów na kanale?
Absolutnie nie. Niby dlaczego by mieli? To ja korzystam na popularności ich produktów, a nie oni na tym, że ja je pokazuje. Nie zmienia to faktu, że fajnie by było połączyć te 2 kwestie. Żeby nie było oczywiście YouTube generuje jakieś przychody z reklam w programie partnerskim Adsense.
5) Dlaczego masz 2 telefony Samsunga?
Posiadam dwa numery w T-Mobile więc potrzebuję 2 telefony. 2 Galaxy sprawdzają się idealnie do tego celu.
6) Jak to robisz, że kupujesz 2 razy w roku 2 modele?
Wyznaję zasadę oszczędzania. Odkładaj co miesiąc 200-300 zł albo chociaż ile masz wolnych środków, żeby przy zakupie było łatwiej. Jeżeli planujesz co roku kupować jeden smartfon to możesz do 2000 zł odłożyć tą metodą. Łatwiej przy zakupie prawda?
7) Jak często ładujesz swoje smartfony?
Codziennie praktycznie bez wyjątku. Lepiej mieć zapas mocy niż deficyt. Baterie na tym nie cierpią. Biorąc pod uwagę, że smartfona masz max na 2 lata to nic nie powinno się stać
8) Która seria bardziej tobie pasuje? S czy Note?
Trudne pytanie. Note ma więcej możliwości. Zawsze jest bardziej rozbudowana od S z tytułu tego, że w danym roku wychodzi po Esce. Ta pierwsza jest jednak prekursorem i zdecydowanie bardziej komfortowa. Idealne połączenie to oba jednocześnie albo wymiar S z funkcjami i baterią Note.
9) Czy przenosisz dane z jednego telefonu do drugiego po zakupie czy nie?
Generalnie staram się wszystko od nowa konfigurować. To jest ogromna frajda ale też pewność, że telefon jest na bieżąco eksploatowany. Przenoszenie danych to zawsze obciążenie dla nowego telefonu. Konfigurowany od podstaw działa sprawniej.
10) Czy jeśli potwierdzą się plotki o serii F czy zakupisz?
Finansowo nie uda mnie się chyba uciągnąć 3 serii w jednym roku. Zresztą to już przesada. Zobaczymy czy to prawda i czy F nie wypchnie innej serii z obiegu.

Aktualizacja 05.01.2014 r.

11) Czy kupisz nowego Samsunga Galaxy S lub Note?
Tak. Każdego nowego S i Note zakupię. Chyba, że będzie miał powyżej 6 cali bo to już przesada.
12) Czy zawsze bezkrytycznie patrzysz na urządzenia Samsunga?
Nie. Samsunga Galaxy Tren zjechałem chyba nawet za mocno, ale nie uważam żebym minął się z prawdą. Note 3 też zawiódł mnie na początku niszcząc moją kartę microSD. Jeśli coś nie działa, albo nie tak jak powinno to o tym mówię. I będę.
13) Dlaczego stanowisko, które prezentujesz często nie jest oficjalnym stanowiskiem firmy?
Pamiętajcie, że robię to w ramach hobby. Nie mam podpisanej, żadnej współpracy z Samsungiem i nie mogę prezentować informacji jako oficjalne. W pewnych tematach próbuje się czegoś dowiedzieć i jeśli uzyskam zgodę na publikację to ogłaszam to jako oficjalne stanowisko koreańskiego producenta.
14) Dlaczego kupiłeś kamerę firmy Panasonic, a nie Samsunga?
To nie jest tak, że zaślepiony w swojego ulubionego producenta patrzę i nie czytam tego co na rynku jest warte swojej ceny. Samsung robi świetne telefony, tablety, RTV i AGB. Kamery natomiast nie są najbardziej udano. Są dobre ale w podobnej cenie lub dokładając trochę zł można otrzymać coś znacznie lepszego.
15) 5 najważniejszych funkcji, z których korzystasz w serii Galaxy
1) Smart Stay
2) Multi Window
3) Tryb blokowania
4) NFC z S Beam realizowane za pomocą WiFi Direct
5) Ruchy i Air View