Skip to content

Galaxy Gear pochłania baterie Note 3

1Czasami brak mi sił. Myślałem, że dzisiaj poradziłem sobie z nieprawidłowymi statystykami baterii w Samsungu Galaxy Note 3. W ten Galaxy Gear dołożył swoją cegiełkę

Pisałem ostatnio, że Samsung Galaxy Note 3 po ostatniej aktualizacji dziwnie się zachowuje. Szczególnie jego bateria. W każdym razie postanowiłem dać mu jeszcze szansę i nie przywracać ustawień fabrycznych. Winna może być albo jakaś aplikacja albo sam system, który ma dość. 2,5 miesiąca to nie jest jakiś długo okres ale trzeba sobie zdawać sprawę, że czasami instaluje kilka aplikacji dziennie po to, żeby je za chwilę odinstalować. Testuje dla was czy coś chodzi czy nie, a to niestety robi bałagan na partycji systemowej. Plan był taki, że dzisiaj zresetowałem telefon rano i wyjąłem na chwilę baterię. Było to po nocnym ładowaniu. Faktycznie jądro systemu uspokoiło się. Ok. 10% to akceptowalny poziom. Bateria sam w sobie też bardzo ładnie trzymała. Każdy z was pewnie orientuje się przy codziennych identycznych cyklach o której godzinie jaki poziom naładowania jest oczekiwany. U mnie wygląda to generalnie w ten sposób, że odłączenie urządzenia o d ładowarki o 6:00. 100% poziomu naładowania utrzymuje się zaskakująco długo i tak naprawdę ok. 08:00 telefon wchodzi w cykl rozładowania. Schemat jest prosty. 10 % na godzinę przy czym 20% zużycia daje ok. 1 godziny na wyświetlaczu. Taki harmonogram odpowiada mi jak najbardziej ale niestety tak to nie wygląda.

image

 

image

image

Dziś zauważyłem , że nowy proces dołożył swoją cegiełkę do draina baterii. NSyncProvider odpowiada na powiadomienia w Galaxy Gear.

 

Z tego co doczytałem nie uruchamia się on w każdym przypadku. Jednym z powiadomień, która go aktywuje to wiadomość SMS. Najdziwniejsze jest to, że mogę spokojnie zatrzymać ten proces , a SMSy które przychodzą nadal wyświetlane są na zegarku. Będę monitorował sprawę ale liczba problemów narasta. Nie jest to dla mnie specjalne irytujące biorąc pod uwagę, że macie podobne problemy i może razem uda się je rozwiązać.