Skip to content

FAQ – YouTube i kanał

09.12.2013 r.
1) Dlaczego zacząłeś nagrywać na YouTube
Swego czasu udzielałem się na popularnym forum dotyczącym Androida. Liczba prywatnych wiadomości związanych ze smatfonami Galaxy gdzie się udzielałem przerosła moje możliwości odpowiadania. Postanowiłem pokazywać moje przemyślenia w kontekście dotarcia do szerszej grupy odbiorców. YouTube to idealnie miejsce.
2) Jak rozpocząć swój kanał na YouTube
Wystarczy mieć założone konto Google. Po 2007 roku jest ono automatycznie zintegrowane z YouTube. Wejdź na YouTube, zaloguj się, przejdź do panelu/menadżera filmów i wyślij film.
3) Jak zyskać pierwszych subskrybentów na YouTube
Mając na uwadze, że wasze filmy prezentują jakąś treść i nie są tylko śmiesznymi filmikami, które odnoszą niezwykłą popularność na YouTube w mgnieniu oka proponuję poszukać wśród znajomych. Nie widzę również nic złego w promowaniu swojego kanału na forach ale w odpowiednich tematach i w kontekście do tematyki. Profile społecznościowe jak najbardziej też. W kwestii tworzenia materiałów to sądzę, że najważniejsze są trzy składowe. Interesujące treści, wysoka jakość i ciekawa prezentacja oraz systematyczność.
4) Co się dzieje z komentarzami na YouTube?
YouTube połączył się z Google+. Powodów może być kilka ale najważniejszy jak mniemam jest taki, że martwy portal należało ożywić. Idealny zabieg. Z jednej stromy działa to dobrze można z panelu powiadomień odpowiadać na komentarze, które automatycznie pojawiają się np. na telefonie. Z drugiej jednak na część komentarzy dalej nie można odpowiedzieć.
5) Po co wysyłasz filmy FULL HD?
Wysyłam maksymalną rozdzielczość w związku z tym, że każdy dysponuje innym połączeniem sieciowym, smart fonem, laptopem czy telewizorem. Im większy ekran tym większa rozdzielczość potrzebna do komfortowego odbioru. Wybieracie co chcecie
6) Czy potrzebna jest specjalna kamera do nagrywania filmów?
Przez pierwsze pół roku nagrywałem lustrzanką. Słaba jakość audio i wideo zmusiła mnie do nagrywania telefonem. Po niespełna roku kupiłem kamerę specjalnie do tych celów 
7) Dlaczego czasami nie są dostępne wszystkie jakości filmu po uruchomieni?
Jeżeli film, który opublikowałem chwilę wcześniej skończyłem wysyłać może się on jeszcze przetwarzać i nie wszystkie rozdzielczości są dostępne. Odczekanie kilkunastu minut powinno pomóc.
8) Słyszałem o filmie ale nie mogę znaleźć go w play listach.
Całkowicie moja wina. Nie nadarzam z dodawaniem aktualnych filmów. W większości przypadków po wpisaniu danej frazy na YouTube powinien odpowiedni film wyskoczyć. W razie czego pytajcie.
9) Mam pomysł na film albo chce coś konkretnego zobaczyć – można?
Oczywiście, że można. Wpiszcie gdziekolwiek propozycję. Jeśli jestem w stanie to zrobię film taki jak potrzebujecie. Czasami trzeba na to chwilę poczekać ale na ogół nie ma problemu.
10) Czy kanał dotyczy tylko smartfonów Galaxy?
Staram się mówić o tym co wiem i czego jestem świadom. Nie chcę opowiadać bajek. Nie rozdzielę się na wszystkich producentów i staram się poświeć jednemu a dobrze. Jednak nigdy nie mówi nigdy.