Skip to content

Drukarka Samsung C410W – pierwsze wrażenia

Razem z Ativ One 7 dotarła do mnie drukarka C410W. Prosta laserowa drukarka od koreańskiego producenta? Nic bardziej mylnego. Rewelacyjnie intuicyjna w obsłudze, a przy tym niezwykle cicha.

Nigdy nie miałem okazji korzystania z drukarek Samsunga. Zawsze obcowałem z HP. Od lat sprawdzony i wręcz niezastąpiony. C410W ma bardzo kompaktowe wymiary i sprawia wrażenie solidnej. To co jednak najbardziej mnie urzekło to możliwość zdalnego drukowania za pomocą WiFi Direct oraz NFC wbudowanego w urządzenie.

tab3 10.1_3

Drukarka była fabrycznie zapakowana czyli nieużywana jeszcze sztuka. Wystarczyło odkleić kilka nalepek, podłączyć do prądu i? Drukarka była gotowa do druku. Nie musiałem instalować oprogramowania, ani łączyć drukarki z komputerem. Wystarczyło przyłożyć telefon, zainstalować aplikację z Google Play i już mogłem drukować zdjęcia i dokumenty. Od wypakowania do pierwszej kartki, która ujrzała światło dziennie minęły raptem 3 minuty. To się nazywa prostota obsługi i szybkość działa.

tab3 10.1_7

tab3 10.1_6

tab3 10.1_5

Samo rozwiązanie drukowania poprzez położenie telefonu na urządzeniu jest bardzo intuicyjne. Aplikacja umożliwia podgląd statusu tonerów, liczby oczekujących plików do wydruku i wiele innych informacji. Ciekawym rozwiązaniem jest również fakt podłączenia drukarki do sieci domowej WiFi za pomocą WPS i drukowanie z każdego innego urządzenia podłączonego do ww. punktu.

tab3 10.1

tab3 10.1_1

tab3 10.1_2

Nie ma problemu również z ustawieniem jakości wydruku czy wymuszeniem czarno-biały stron. Wszystko działa nadzwyczaj prosto i sprawnie. Oczywiście przetestuję jak szybko drukarka drukuje czarno-białe strony, kolorowe zdjęcia, ale na to przyjdzie czas. Muszę również nadmienić, że podajnik papieru mieści do 150 stron i jest niezwykle cichy. Nie ma tutaj charakterystycznego dźwięku ruszania się plastikowych elementów podawczych. Kompletna cisza. Pewnie interesuje Was również kwestia rozliczania tuszy podczas takich testów. Z informacji, które otrzymałem nie ma żadnego limitu czy zasady odkupywania tonerów. Oczywiście w trakcie testów wydrukuję kilkanaście stron, a większość tonera wróci do Samsung Polska.

tab3 10.1_8

tab3 10.1_9

 • Krzysiu

  Koszt tej drukarki?

 • Michał Chęciński

  A działa może na zasadzie: mam wyświetlony dokument na smartfonie, przykładam i drukuję?

  • Tak jutro będzie film 🙂

   • Michał Chęciński

    ok, dzięki 😉 Mógłbyś jeszcze zrobić testy wydajności: ile stron wydruku/jeden toner?

    • Tego niestety nie bo nie mogę, a raczej nie powinienem zużyć całego.