Skip to content

AGD: Zegarek zegarkowi nierówny

20140119_150258
Czasami najprostsze rzeczy są najtrudniejsze. Dziwne, że pewne aspekty są ujednolicone i trudno się do nich przyczepić. Inne zaś wołają o pomstę do nieba.

Nie jest to wpis smartfonowy. W tej materii wszystko działa poprawnie. Obojętnie na który telefon spojrzę, zegarek czy tablet godzina zawsze jest ta sama. To za sprawą synchronizacji z siecią, to rozumiem. Dziwie się jednak dlaczego od samego początku kiedy zrobiłem kuchnię jeden zegarek wyprzedza drugi. Zrozumiałbym to, gdyby każdy ze sprzętów był innego producenta. Nawet gdyby był z innego rocznika i nie był promowany jako jedna linia zabudowy.

20140119_150246

Kupując piekarnik i mikrofalówkę jednego producenta, przeznaczone do jednej kuchni, pasujących designem i kolorem powinno to wszystko współgrać ze sobą prawda? Nawet identyczny odcień podświetlenia występuje na obu urządzeniach Samsunga. Zegarek to już inna bajka. O dziwo to droższy, piekarnik się śpieszy, a nie tańsza mikrofalówka. Czy takie rzeczy nie powinny być bardziej dopracowane? Systematycznie co 2 tygodnie muszę o parę minut cofać piekarnik bo próbuje wyprzedzić rzeczywistość. Macie podobnie? Przecież to jest jakiś absurd. Może się czepiam, ale uwierzcie, że potrafi to denerwować. W ostateczności można wyłączyć w mikrofalówce godzinę, ale wtedy nie będę wiedział jaka jest prawidłowa godzina.